Страницы
- Главная страница
- Знайомтесь, бібліотека.
- Новини бібліотеки
- Реклама
- Промови та звернення президента
- Вони захищали Україну: загиблі герої Жмеринщини
- Творчістю наближаємо ПЕРЕМОГУ!!!!
- Виставки
- Дозвілля
- Корисні посилання для викладачів та майстрів
- Нормативні документи
- Конкурси
- Творчістю наближаємо ПЕРЕМОГУ!!!!
- “Картотека народних умільців Жмеринського району”
четверг, 30 декабря 2021 г.
Привітання з Новим роком 2022
пятница, 24 декабря 2021 г.
25 грудня 2020 року
Кожен вірянин надає особливого змісту Різдву, адже в це свято люди бажають іншим добра та щастя. Вважається, що усі сказані цього дня слова обов’язково збудуться.
четверг, 16 декабря 2021 г.
вторник, 14 декабря 2021 г.
Національний тиждень читання, 13-19 грудня 2021 р. (07.12.2021)
Національний тиждень читання,
13-19 грудня 2021 р. (07.12.2021)
З 13 по 19 грудня 2021 р. в Україні вперше відбудеться Національний тиждень читання. Це буде особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об’єднаються навколо книги та читання.
Тиждень пройде під егідою Українського інституту книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Партнерами події є ВГО Українська бібліотечна асоціація й Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.
Передбачається, що всі причетні — бібліотеки, книгарні, видавництва — зорганізують події та акції, які допоможуть залучити нових читачів і стимулюватимуть до придбання та читання книжок тих, хто вже «в секті».
Навіщо читати?
Гасло цьогорічного Національного тижня читання — «Знайди свою книжку!». Адже саме правильна книга в правильний час здатна затягнути людину в читання й згодом зробити це її постійною практикою. Навіщо це потрібно? Згідно з дослідженнями Українського інституту книги:
- читачі щасливіші, частіше досягають поставлених цілей та більш стресостійкі, ніж нечитачі;
- серед нечитачів вдвічі більше безробітних, ніж серед любителів читання;
- більшість українців погоджуються як з тим, що «читання допомагає зробити складний вибір, коли цього вимагають життєві обставини» і майже половина (47 %) переконані, що читання сприяє матеріальному достатку.
- Приєднуйся до акції!!!
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Шановні українці!
14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.
Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.
Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.
Твердохліб
Володимир Юрійович залізничник-машиніст , який виконував роботи в зоні
відчуження. Майстер Жмеринського ВПУ.
пятница, 10 декабря 2021 г.
10 грудня – Міжнародний день прав людини
10 грудня – Міжнародний день прав людини
10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги.
Загальна декларація стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах.
Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 р. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 р. – Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 р. – Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 р. – пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини – Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини.