пятница, 31 мая 2024 г.

1 червня — Міжнародний день захисту дітей

 


1 червня — Міжнародний день захисту дітей: історія і традиції свята

 

Діти - це головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – одне из найбільш «дитячих» свят у світі.

В цьому році це буде 70-е свято дитинства, захисту життя, здоров’я і прав дітей. Про те, що таке, коли виник і як відзначається День захисту дітей, ця стаття.

 

Історія

Походження Дня захисту дітей бере початок з 1925 року, коли представники різних країн вперше скликали «Всесвітню конференцію з благополуччя дітей» у Женеві. За підсумками конференції було прийнято рішення відзначати у всіх країнах світу День дітей, який зміг би привернути увагу до проблем дитинства. Спеціальної дати не було передбачено, і різні держави використовували дату, найбільш підходящу для їх культури і традицій. Ось чому в деяких країнах День захисту дітей відзначається не 1-го червня, а в інші дні календаря.

Традиція святкування Міжнародного дня захисту дітей 1 червня з’явилася у листопаді 1949 року завдяки спеціальній сесії Міжнародної демократичної федерації жінок в Парижі. ООН підтримала ініціативу паризького конгресу, оголосивши захист прав, життя і здоров’я дітей пріоритетним напрямком діяльності. Спеціалізована структура ООН щодо захисту прав та інтересів дітей – ЮНІСЕФ.

Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950 році.

Мета і місія свята

Головними цілями дня є заохочення миру, братерства і взаєморозуміння між дітьми; закликати батьків, держави, урядові та неурядові організації захищати права і свободи дітей.

Людство зобов’язане дати дитині найкраще, що воно може дати, 
така основна ідея.

Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей:

на життя,

на свободу думок і віросповідання,

на освіту, відпочинок і дозвілля,

на захист від фізичного та психологічного насильства,

на захист від експлуатації дитячої праці.

Тільки в умовах захисту прав і свобод дитини можливе формування гуманного і справедливого суспільства.

Перший день літа – можливість для підлітків задуматися про своє місце в світі і розглянути, які проблеми вони вважають важливими для себе і суспільства в цілому.

Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. На зеленому тлі, що символізує гармонію і родючість, навколо Земної кулі зображено 5 фігурок людей. Ці фігурки символізують єдність усіх рас і народів, а зображення Землі - символ спільної домівки.

 

Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією , ми бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.



вторник, 21 мая 2024 г.

ДЕНЬ ГЕРОЇВ

 


23 травня в Україні вшановується пам’ять тих, хто протягом багатьох століть боровся або і віддав своє життя за свободу та незалежність України, хто є символом її нездоланності.


Мета свята Героїв - відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму: лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.
Сьогодні, у ХХІ столітті, біда знову постукала в наш дім у вигляді російського окупанта і вже нові Герої боронять рідну Батьківщину.
Ми вдячні вам, наші захисники, нехай янголи-охоронці завжди будуть поруч з вами.
Про наших минулих і сучасних Героїв ви зможете дізнатися більше, прочитавши книжки з виставки- "ПАМ'ЯТЬ КРИВАВИХ ЗЕМЕЛЬ"



среда, 15 мая 2024 г.

День вишиванки

 



 16 травня - день вишиванки

День вишиванки – це свято, яке покликано зберігати традиції українського національного одягу.

 Вишиванка для українців є справжньою національною святинею, яка символізує красу, міць, щасливу ​​долю та родинну пам'ять.



вторник, 7 мая 2024 г.

8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом

2024 року Україна разом з усім світом відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Цей день встановлений задля  вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих.

  Висловлюємо безмежну вдячність усім, хто тяжкою ратною працею наближав довгоочікуваний день визволення та кував перемогу в тилу.  Низький уклін вам за це!

  День перемоги назавжди залишиться в нашій пам’яті, як символ героїчного минулого.

  Бажаємо всім захисникам Вітчизни міцного здоров’я на довгі літа, щастя, злагоди та мирного неба над головою вам і вашим родинам.

   Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни.











 

понедельник, 6 мая 2024 г.

З Великоднем!

 

З Великоднем!

Хай добро увійде в кожен наш дім, а надія про світлу Перемогу стане реальністю. 

Хай засяють щастям очі українців і справдяться всі надії і сподівання!