среда, 16 апреля 2025 г.

«Великодня кулінарія»

 

«Великодня кулінарія»

/ день інформації/

Звичай старший від закону – говорить народна мудрість. Обрядовість української кухні має давню історію.

Так, 16.04.2025 року бібліотекар Вієцька Світлана провела день інформації  «Великодня кулінарія».

Бібліографічний огляд проведено по книгах : «Доцяк В. Українська кухня»,     « Стахмич Т. Кулінарна справа. Технологія приготування їжі», «Українське свято», « Доцяк В. Українська кухня. 6-те видання», «Свята традиції українського народу» -  розкрив тему Великодненської кухні наших пращурів. Рецепти рекомендовані – будуть практикуватись в наш час на свято Пасхи.

«Незабаром Великдень - кращі рецепти до столу» – досвідом поділились працівники училища: Вієцька А.А. - художній керівник, Перепечай О.О., Бабич Л.С. керівник гуртка, Свистун Т.А. викладач  української мови та літератури.

 

























понедельник, 14 апреля 2025 г.

« Великий день – Великдень»


 




14.04.2025 р. На черговому засідані гуртка « Арт-Простір» відбулася Великодня феєрія на тему : « Великий день – Великдень»

Гуртківці активно включились до дискусії « Великодні свята», взяли участь в інсценізованій театралізації « Христос Воскрес». Вірш читала Заяць Саша гр№11. Організатор гуртка Яцишин Рома гр.6 провів «Кросворд : Котилась писанка по небу».

Керівник гуртка Бабич Лідія провела майстер клас « Як розписати писанку» та зачитала учням «Найкращі загадки про Великдень».

Про традиції писанкарства розповіла худ.керівник Вієцька А.А.

З гуртківцями розучено гаївки, забави  «Великоднє свято».

Книжкову викладку організувала бібліотекар Вієцька С.А. на тему:

 « Пасхальна веселка».

    Керівник гуртка   Бабич Л.С.


















пятница, 11 апреля 2025 г.

« Славний квітень святами».

 



10.04.2025 Р. гурток « АРТ-Простір» провів народознавчу годину « Славний квітень святами».

Керівник гуртка Бабич Лідія розкрила формування особистості до народної національної спадщини, національних свят, обрядовості, духовної культури народу…

Гуртківцями гр№10 Лісовенко В.П., Стіновської В.В. виконано коломийки «Писаночки розписую». Взяли участь гуртові у бліц вікторині « Чим цікаві свята за обрядами?» та вербних іграх « Стьобання вербою», « Ловець», «Малячина- калечина» тощо.

Знято  фотогалерею « На тому вишитому рушнику: верба, писанка, крашанка».

Звичаї та обряди народжуються разом з народом, передаються від покоління до покоління і стають традицією – важливою складовою національної культури.



















среда, 9 апреля 2025 г.

« Її величність – природа»

 

7.04.2025 року проведено чергове  засідання гуртка «Арт-Простір» керівником Бабич Л.С. Елегія довкілля « Її величність – природа» . Участь взяли групи №1,5,8,11,7-вели дискусію про цілісні уявлення природи, навколишнього світу як сферу життя, праці і відпочинку людини.

Інформацією поділилась Бабич Лідія «Історія Дня довкілля.  19 квітня - день Довкілля. Як відзначають День довкілля в України». Учні передивились відео фільм « Понівечена природа. Воєнні злочини російської війни».

Книжкову виставку «Живи у злагоді з природою» організувала Вієцька С.

Керівник гуртка   Бабич Лідія.


















суббота, 29 марта 2025 г.

Година спілкування « У чому сенс життя та щастя людини?».

 

Година спілкування « У чому сенс життя та щастя людини?».

 


27 березня 2025 року Міжнародний день щастя.

 Керівником гуртка « Арт Простір» Бабич Лідією організовано і проведено година спілкування « У чому сенс життя та щастя людини?».

Участь взяли у дискусії вправ : « Асоціація», « Сенс життя – це гроші», « Сенс життя – це родина, здоров’я , кохання» : аналізовані ситуацій життя та побудові проекту

 « Сенс життя  – це…?» учні навчального закладу групи 1,10,6,11,5. Визначено ціль життя, щастя, моральні цінності людини, уміння висловлювати свою думку у доступній ігровій форми. Питання про «сенс життя» допоможе молоді зрозуміти сенс людського життя, визначити своє місце в ньому, навчити опанувати мистецтво спілкування, пробуджувати інтерес до корисного, морального, бажання зберегти людську гідність.

 

                                                                                       Керівник гуртка Бабич Лідія








 




вторник, 25 марта 2025 г.

Тетяна Деркач "Коли тобі забракне сил..."

 

«Знайомтесь: новинка»

«Книжка – це могутнє знаряддя, без неї я був би німим або недорікуватим», - так сказав про книгу видатний педагог Василь Сухомлинський. Йому ж належать і такі слова: «Книга – одне з найважливіших джерел радості мислення, людської гідності». Ці вислови свідчать про роль та значення книги в житті людини.





  Тетяні Деркач- 
талановита поетеса ,
креативна, творча та натхненна майстер виробничого навчання/ Перукар ( перукар - модельер);манікюрник- подарувала бібліотеці Жмеринського ВПУ свою першу поетичну збірку " КОЛИ ТОБІ ЗАБРАКНЕ СИЛ..."









Дякуємо за новинку, 
за чудовий подарунок

та бажаємо творчих злетів і нових книжок!

пятница, 21 марта 2025 г.

Пять хвилин з поезією

 Щороку у березні світ відзначає 

Всесвітній день поезії.

 


Щоб привернути увагу суспільства до поезії як до джерела відповідей на багато питань людства, як до мистецтва, повністю відкритого людям, на 30-ї сесії ЮНЕСКО у 1999 році було прийнято рішення: 21 березня кожного року відзначати Всесвітній день поезії.

 

Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття….. Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»… Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» – одна з важливих її якостей. Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості.

 

Справжня поезія — безсмертна. Так, можна заперечити, що мало чого є у світі настільки ж нетривкого, ніж слова — чи то на папері, чи на камені. Поезія подібна властивостями до алмазу, але не має його твердості. Однак згадаймо слова героя великого роману: «Рукописи не горять». І навіть через тисячі років віднайдений серед пісків пустелі клаптик папірусу зі словами стародавнього поета зберігає свою силу. Ця поезія приходить до нас через час і простір і торкається нашої душі так само, як і сучасна. Кажуть, що поезія — це голос істини, голос правди . Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство.

 

Поезія лікує, надихає, розчулює, смішить. Вона не вимагає від вас багато уваги й часу – але якщо ви все ж знайдете для неї трохи місця у своєму житті – вона вам неодмінно віддячить. Всесвітній день поезії – гарна нагода попіклуватися про свою книжкову полицю й поповнити її поезією.

 

Поезія єднає. Якщо вам подобаються однакові вірші, цілком можливо, ви станете чудовими співрозмовниками і друзями. Схожі поетичні смаки говорять про схоже світовідчуття, а отже, про десятки спільних ниточок, які можуть між вами протягнутися. Поділіться з друзями улюбленим віршем – і, можливо, відкриєте когось з дуже неочікуваного боку.

 

Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Навіть той, хто кричить: ― Не люблю віршів всіляких поетів!‖, мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов’язково знайшов би собі поетів до душі.







среда, 19 марта 2025 г.

Ліна Костенко

  Виставка одного портрета:


19 березня письменниця, поетеса-шістдесятниця, класикиня української літератури 

Ліна Костенко 

святкує свій день народження.



"Марудне діло — ювілей, всі пера вмочені в єлей", — так сама Костенко іронізує над ажіотажем, який щорічно виникає до її народин.

Не любить вона й патетичних епітетів поруч зі своїм іменем, як-то "королева поезії", "совість нації" чи "живий класик".

Але так чи так її роль для української літератури важко переоцінити, а на її честь навіть названа одна з малих планет Сонячної системи — ім’я "Лінакостенко" у 2015 році дали планеті № 290127. Тож непересічний імідж склався давно.


За роки своєї діяльності вона стала справжньою легендою літератури і взірцем для не одного покоління українців.

"Я не люблю нещасних. Я щаслива.

Моя свобода завжди при мені."

Спасибі Вам за те, що Ви освітлюєте наш шлях своїм неперевершеним словом!



вторник, 18 марта 2025 г.

"Не можна про це не читати"

 Інформ - хвилина , присвячена 

визволенню м.Жмеринки від німецько-румунських окупантів була організована 18 березня. Бібліотекар Вієцька Світлана провела історичну хвилину біля книжкової виставки " Не можна про це не читати" з учнями гр№9.

Мета: вшанувати пам'ять  дати  вкарбованої солдатською кров’ю.  Пам’ятаті про відважніх захисникив, які не скорилися ворогу та відвоювали наше містечко. ;  виховувати любов до Вітчизни, патріотичні почуття підростаючого покоління.