



























У лютому 2014 року почалася сучасна російсько-українська війна. Тоді, 11 років тому, РФ окупувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької, Луганської та Херсонської областей. До 24 лютого 2022 року основні події війни, з різною інтенсивністю бойових дій, точилися на сході нашої країни. Хоча протистояння російській гібридній агресії відбувалося не тільки на лінії фронту, а й на всій території України.
Росія розв’язала проти України імперіалістичну – загарбницьку – й екзистенційну війну, спрямовану не лише на захоплення території, а й на знищення української державності, нашої національної ідентичності, геноцид Українського народу. Повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року стало новим етапом війни, розпочатої у 2014 році. Cпротив агресії після 24 лютого 2022 року консолідував українців.
Війна не оминула жодної родини, торкнулася кожного. І кожен проходить це випробування по-різному. Але спільним для багатьох залишається прагнення перемоги, бажання знищити ворога, вистояти та втримати незалежність. Це спонукає до дій та мобілізує зусилля.
Війна загартувала й згуртувала нас. Нині нас об’єднує пам’ять про загиблих, спільний біль і спільна відповідальність, прагнення помститися за всіх убитих та закатованих рашистами. Щоб вижити, у нас є лише один вихід – перемога.
У найважчі часи нашої історії українці об’єднувалися для відсічі ворогові, масово ставали на захист рідної землі. Наша готовність до спротиву є вирішальною запорукою перемоги.
Героїчний опір українців – це не лише боротьба за фізичне виживання Українського народу та свободу країни. У цій війні Україна захищає своє право на існування, національну ідентичність, європейський вибір і цінності. Українці проливають кров за вільну, демократичну Європу. І сьогодні, унаслідок воєнної агресії РФ, на жаль, Україна має не тільки Небесну Сотню, а й ціле Небесне військо.
"Три роки спротиву. Три роки вдячності. Три роки абсолютного героїзму українців.
Пишаюся Україною! Дякую всім, хто захищає її та допомагає.
Всім, хто працює на Україну. І вічна памʼять кожному, хто віддав своє життя заради нашої держави та людей", - наголосив Зеленський.
24 лютого 2022 року почалося повномасштабне вторгнення Росії – держава-агресорка масштабувала свої геноцидні практики та терор на всю Україну. Війна прийшла не лише на Донбас, але й у всі інші міста та села нашої країни. Ворог планував блискавичний бліцкриг, але його план зазнав гучного фіаско. Росіяни не розрахували сили українського спротиву й жорстоко за це поплатилися. Україна показала зуби, а наші герої здійснили чудо, в яке ніхто у світі (окрім нас) не вірив.
Завдяки подвигу українців у перші місяці великого вторгнення Росія втратила майже всю кадрову армію, яку готувала десятиріччями. У результаті вона вдалася до істеричної мобілізації, вигрібаючи з колоній усіх "зеків", а з кабаків та притонів – алкозалежних і наркоманів. Не забули й про так звані "малі народи" – насправді денацифікованих і маргіналізованих туземців, колись колонізованих Москвою і позбавлених усіх прав. Цього вистачило, щоб не програти, але виграти Росія не може – не допомагають ані м'ясні штурми, ані вогняні вали артилерії, ані ракетний терор мирних міст, ані нальоти "Шахедів" та атаки на інфраструктуру, ані засівання бомбами.
Пам’яті героїв
Небесної Сотні.
20 лютого гуртком «Ровесник» Жмеринського ВПУ, проведено
інсценізований флешмоб на тему: «Життя
переможе смерть, а світ - темряву». Організований керівником гуртка Бабич Л.
Участь взяли: адміністрація училища – директор Кузьмін В., ЗВР ТА ВН Перепечай
О. та Кульпіта Я.;бібліотекар Вієцька С., учні: група 3 майстер Западинський
О., кл. кер. Червоняк Г.; група 11 майстер Цимбал Я., кер. Мовчанюк І.,група 6
майстер Бевз О. та Білоконь С.,кл. кер. Слободянюк Н.; група 13 майстер Оніщук
О.,кл. кер. Кочмарук І., група 2 майстер Заярнюк А., кл.кер. Ліщишина К.
Ушанували пам'ять героїв Небесної Сотні хвилиною
мовчання.
Інсценізовано з шинами «Майдан Небесної Сотні»; фотоальбом
біля пам’ятної дошки « Слава героям»; біля викладки у бібліотеці « Світла пам'ять
загиблим на Грушевського», «Честь і слава нескореним».
Ми будемо їх пам’ятати…