понедельник, 25 декабря 2023 г.

Різдво 25 грудня:

 Вперше за 100 років Україна святкує Різдво Христове 25 грудня! Здоров'я усім, Перемоги і Миру Україні! Христос ся Рождає!


З переходом на новоюліанський календар багатьох українців цікавить, коли ж сідати за стіл на Святий вечір. За традицією святковий вечір відбувається напередодні Різдва, тобто 24 грудня. Це один з найбільш урочистих днів у православній традиції, який в Україні відрізняється особливою пишністю та великою кількістю обрядів.

Напередодні Різдва Христвого кожна українська родина сідає за накритий святковий стіл, на якому стоїть 12 пісних страв (адже все ще триває Різдвяний піст). Це число не випадкове, адже воно символізує 12 учнів Ісуса Христа (апостолів) та 12 місяців року. Господині готують пісні страви з особливою увагою до деталей. Зазвичай це пісний борщ, каші, бобові, риба, мед, сухофрукти та багато іншого. Головне місце на святковому різдвяному столі займає кутя — святкова каша з родзинками, перетертим маком і медом.

Підготовка до Святвечора включає не лише духовні практики, в українців здавна було прийнято піклуватися про свою сім'ю та дім. Тому напередодні Святого вечора та Різдва стіни зазвичай білили, прикрашали. Також Святвечір відрізняється особливою традицією посту. Протягом всього дня не прийнято їсти аж до появи на небі першої зірки. Тільки тоді вся родина сідає за стіл.

Чому Різдво святкують три дні? Традиційно Різдвяний період починається від Святого вечора (24 грудня) та закінчується другим днем Різдва (26 грудня). Однак Святки все ще тривають і завершуються з Водохрещем (6 січня).




пятница, 15 декабря 2023 г.

Історичне рішення ЄС по Україні

 Історичне рішення ЄС по України.

Після такого складного тижня, переповненого "зрадами" і тривогою, четвер приніс дійсно сенсаційну новину! Лідери Європейського Союзу на саміті в Брюсселі схвалили відкриття переговорів про вступ із Україною та Молдовою.

Досить неочікуване рішення лідерам країн-членів Євросоюзу вдалося ухвалити за відсутності угорського прем’єра Віктора Орбана у залі голосування. 


"Юридично це абсолютно у відповідності до правил. Так, ми ухвалили рішення без присутності Орбана, але не за його спиною. Він знав, що буде голосуватися це рішення, і вийшов із кімнати", – зауважив представник команди президента Євроради Шарля Мішеля.

За даними джерел, всі інші держави віддали голос за початок переговорів з Україною, таким чином, були 26 голосів "за" та один "утримався".

"Рішення починати переговори з Україною за цих обставин – абсолютно безглузде, нераціональне і неправильне", – заявив Орбан.

Водночас, пояснив прем’єр Угорщини, після майже восьмигодинного обговорення решта 26 країн-членів ЄС наполягали на підтримці переговорів з Україною і вирішили "йти своїм шляхом".

"Цього вечора ми на боці українського народу. Ми багато працювали, щоб підготуватись до цього саміту, багато помилок не було допущено", – зазначив президент Європейської ради Шарль Мішель.

За його словами, лідери ЄС продовжують роботу щодо переговорної рамки і дискусії є складними.

"І я впевнений, що в найближчі години ми зможемо ухвалити це рішення щодо цього питання. Ми підтримуватимемо Україну і надалі", – додав президент Євроради.

Мішель назвав сьогоднішнє рішення "історичним моментом", який показав силу Євросоюзу.

Європейські лідери і політики вітають рішення саміту ЄС, який підтримав відкриття переговорів про вступ з Україною та Молдовою, а також надання Грузії статусу кандидата. Відреагували, зокрема, президентка Єврокомісії, генсек Ради Європи, канцлер Німеччини, прем'єр-міністри Фінляндії, Швеції, Латвії та інші. 

Президент Володимир Зеленський, який перебуває у Німеччині і вже відвідав командування армії США в Європі, назвав перемогою всієї Європи рішення Євросоюзу про відкриття переговорів про вступ з Україною.

среда, 6 декабря 2023 г.

6 грудня, українці відзначають День Збройних сил України.

 



Варто зазначити, що вже другий рік поспіль українці відзначають День Збройних сил в умовах повномасштабного вторгнення РФ. З початком широкомасштабної агресії Росії ЗСУ продемонстрували, що здатні протистояти російській армії, яка поки що займає друге місце в рейтингу найпотужніших армій світу.

При цьому Україна в рейтингу найпотужніших армій світу станом на січень 2023 року посідає 15-те місце із 145-ти згідно з рейтингом міжнародної компанії Global Firepower. Ще рік тому вона була на 22-му місці.

Вітаємо ЗСУ з професійним днем. Дякую вам за служіння, сміливість та готовність захищати свою Батьківщину. З глибокою повагою та гордістю ми відзначаємо цей день, бажаємо вам міцного здоров'я, сімейного благополуччя та безпечного добра нашої улюбленої України! І, звичайно, бажаємо якнайшвидшої перемоги України, адже добро сильніше за зло.


понедельник, 27 ноября 2023 г.

Цьогоріч Україна відзначає 90-ті роковини Голодомору

 Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

У 2023 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада (за традицією, у четверту суботу листопада). Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Цьогоріч Україна відзначає 90-ті роковини Голодомору – геноциду українського народу, вчиненого радянською владою у 1932–1933 роках, під час якого померло 3,5–4 мільйони людей, більшість із них – українці.

вторник, 17 октября 2023 г.

600 днів українського спротиву.

600 днів українського спротиву. Шість сотень днів нашої незламності



600 днів і ночей, які перевернули життя України…

600 днів болю та втрат…

600 днів наша держава завдяки мужнім захисникам дає відсіч рашистській нечисті…

І щодень — безмежна віра в наш народ та велику українську Перемогу.

За шість сотень днів — з 24 лютого 2022 року з початку широкомасштабного вторгнення — зміцніла наша українська армія — одна з найсильніших у світі! За цей час ми змінилися кардинально. Вистояли, утвердилися й довели всьому світові, що ми мужня і згуртована нація, із залізною волею та великою жагою до життя.


За ці 600 днів було розвіяно міфи про «другу армію в світі» та її «непереможну зброю». За 600 днів російського вторгнення Сили оборони України (за інформацією від Генштабу ЗСУ) ліквідували понад 288,5 тисячі окупантів, спалили понад 14 тисяч одиниць броньованої техніки, збили 635 літаків й гелікоптерів та понад 1500 крилатих ракет.

Ми побачили рашистське зло, ми побачили нелюдську жорстокість. рашистська нечисть нас хотіла розшматувати, а ми ще більше згуртувалися. Наші села та міста подекуди стерті з лиця землі, а ми відбудовуємо їх відразу після звільнення. Вони зазіхнули на наш бойовий дух, а наші воїни, рятувальники, медики, волонтери, усі, кому не байдужа доля країни, не стомлюючись доводять, що стояли і будуть стояти за нашу свободу до останнього…


Шість сотень днів молитов, боротьби на межі… 

Вічна памʼять всім захисникам і невинним жертвам кривавої війни.

Після ночі завжди наступає світанок…

Позаду страх, попереду Перемога!



 

среда, 11 октября 2023 г.

Увага, новинки!


Друзі, дуже хороша новина! Наша бібліотека знову поповнилась новими виданнями.Нові книги в бібліотеці – радість для всіх, і бібліотекарів, і для читачів. Адже кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Це яскраві видання на будь-який смак.

Це книги таких відомих українських та зарубіжних авторів як Іван Багряний " Тигролови", А.Конан Дойл " Записки про Шерлока Голмса", Джек Лондон  " Біле ікло" та Володимир В'ятрович " Україна . Історія з грифом секретно"




Кажуть,що гарну книгу не читають, її смакують.

 То тримайте першу порцію смаколиків.


 

Отож, ласкаво просимо до бібліотеки!

четверг, 5 октября 2023 г.

Акція " Подаруй книгу бібліотеці"

 Акція " Подаруй книгу бібліотеці"

Джерелом поповнення фонду бібліотеки є й книги, подаровані

 користувачами по акції 

" Подаруй книгу бібліотеці"














пятница, 29 сентября 2023 г.

День пам’яті трагедії Бабиного Яру

 

29 вересня - 
День пам’яті трагедії Бабиного Яру


Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.
Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.
Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами за етнічною ознакою — євреїв та циган, мирного населення і радянських військовополонених, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН-м), заручників, психічнохворих, «саботажників» і порушників комендантської години та тих, хто чимось не догодив владі "вищої раси", яка будувала свій "арійський мир".Ось декілька встановлених фактів: зокрема, 10 січня 1942 року було страчено близько 100 матросів і командирів Дніпровського загону Пінської військової флотилії, а 18 лютого 1943 року — трьох футболістів київського «Динамо»: Миколу Трусевича, Івана Кузьменка та Олексія Клименка (за деякими даними частина з футболістів були членами НКВД, що і стало причиною розстрілу), що дало привід для створення після війни легенди про так званий «матч смерті». У 1941—1943 роках у Бабиному Яру розстріляно 621 члена ОУН, серед них і відому українську поетесу Олену Телігу разом із чоловіком.
У 1946 році на Нюрнберзькому процесі, згідно з висновками спеціальної державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва, наводилася лише приблизна оцінка - близько 100 тисяч осіб. У різних публікаціях даються різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Яру — приблизно від 70 тисяч до 200 тисяч осіб.



пятница, 22 сентября 2023 г.

про подвиг Руху опору

 

22 вересня бібліотека Жмеринського ВПУ разом з групою № 17 та викладачем історії Котляр П.П. провели захід архівний котюр   « Хоробрі серця партизан», приурочений Руху опору проти агресора. Здобувачі освіти дізнались про подвиг Руху опору партизан України. Почули розповідь про партизан жмеринського підпілля в роки Другої Світової війни. Знайомилися з прізвищами партизан Вінниччини.

Книжкова викладка « Хоробрі серця партизан» ілюструвала матеріал до теми. Сценарій та презентацію підготували бібліотекарі : Бабич Л.С. та Віецька С.А. Музичний супровід – Жирнов Ясон. Проведена міні – вікторина та робота вишивання Юрчак Т.С.

ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ!!!









День партизанської слави

 У День партизанської слави вшановують відважних українських патріотів, які відстоювали і продовжують відстоювати нашу свободу.




22 вересня щорічно відзначають День партизанської слави України. Раніше в це свято згадували здебільшого партизанів Другої Світової війни, але, починаючи, з 2014 року, та в 2022-му багато партизанів з'явилося і серед наших сучасників. Ці відважні люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих Росією територіях, щоб якомога швидше наблизити нашу перемогу.

  • Під час Другої Світової українським партизанам подекуди доводилося боротися не лише з солдатами Третього Рейху, а й із радянськими партизанами, які намагалися придушити українських повстанців. Радянські партизани шукали націоналістів серед українських.
  • Партизани зробили великий внесок в українську культуру. Про партизанський рух складено чимало народних пісень.
  • Головним центром формування партизанських загонів була Сумська область. Тут партизанам було зручно діяти через велику площу лісів.
  • Партизани здебільшого займалися прихованими диверсіями і розвідкою, але іноді вступали у відкритий бій. 2 грудня 1941 року в Чернігівській області партизани розгромили німецький гарнізон зі 100 солдатів.
  • У 1943 році понад 17 тисяч українських радянських партизанів брали участь у Битві за Дніпро. Завдяки їм вдалося обладнати багато переправ через річку.
  • Після початку повномасштабної війни з Росією українські партизани показують чудеса відваги на окупованих територіях. Вони регулярно нагадують окупантам, що ті перебувають на українській землі. Нещодавно кримські партизани знайшли секретний ремонтний завод в Криму, виявили секретну базу вертольотів, а маріупольські партизани  ліквідували російських загарбників. 

пятница, 1 сентября 2023 г.

1 вересня

 Зі святом 1 вересня, з початком нового навчального року!

Вітаємо з днем знань! Організована ілюстративна викладка « Україна. Непереможна країна”  матеріали можна викорастити як на перший урок так і на виховну годину. Книги нові.. запрошуємо і на селфі з групою…бібліотека впу.





Дякуємо нашим захисникам за можливість ходити до школи, навчати дітей і творити наше майбутнє! 💛💙






вторник, 29 августа 2023 г.

День вшанування пам'ять українських воїнів

 


Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.

Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник. 

За даними Книги пам’яті полеглих за Україну, з 2014-го, станом на 1 грудня 2021 року загинули 4490 українських воїнів.
Повномасштабне вторгнення Росії 24 лютого 2022-го відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат. Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомив, що з моменту повномасштабного нападу на серпень 2022 року

«у війні проти російських загарбників загинули майже 9 тисяч українських героїв».

Цього року, поки триває війна до перемоги, ми не можемо ані знати точну кількість, ані назвати всіх поіменно, ані розповісти всі історії. Але ми впевнені, що українське суспільство докладе всіх зусиль, щоб наші загиблі герої були в нашій пам’яті не абстрактною цифрою. Щоб вони отримали максимальну шану, якої тільки заслуговують ті, хто віддав життя за свою країну. Щоб наша пам’ять про них була живою.

Наприкінці травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила рішення про створення Національного військового меморіального кладовища, на якому з почестями ховатимуть загиблих (померлих) захисників і захисниць. Це – світова практика вшанування воїнів, які віддали життя за свою країну. Такі кладовища є в США, Канаді, Франції, Польщі та інших країнах. А за рік до цього, в липні 2021-го, на державному рівні був прийнятий військовий поховальний ритуал. Знову ж таки, щоб у момент поховання віддати належні почесті загиблому (померлому) захисникові чи захисниці, щоб всі розуміли, що ховають не пересічну людину, а того / ту, завдяки кому існує держава Україна. 

Після перемоги ми віднайдемо свої традиції пам’яті про загиблих воїнів. Ми вже називаємо і продовжимо називати на їхню честь вулиці. У нас уже є місця пам’яті та меморіальні дошки у публічному просторі. Але після остаточної перемоги в країні повинні постати особливі місця, з проникливою архітектурою і людяними меморіальним практиками, які свідчитимуть, що ми шануємо і дякуємо.

Пам’ятаємо і будемо пам’ятати.












пятница, 14 июля 2023 г.

29 птахів, що здіймаються в небо

 У Вінниці встановили стелу пам’яті біля Будинку офіцерів - 29 птахів, що здіймаються в небо


У Вінниці на площі Перемоги встановили стелу пам’яті про загиблих під час російського ракетного удару 14 липня 2022 року.

Між Будинком офіцерів та Ювілейним встановили монумент – 29 білих птахів, що здіймаються в небо. Вони символізують душі невинних людей, чиї життя обірвали російські терористи. 

Навколо пам’ятника – 29 сакур.

14 липня у Вінниці оголошено Днем жалоби.

среда, 28 июня 2023 г.

З Днем Конституції моя Рідна Незалежна та Нескорена Україно!

 А ви думали, що Україна так просто? Україна — це супер! Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.

четверг, 22 июня 2023 г.

22 червня День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

 22 червня День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Саме цього дня розпочалася нова фаза Другої світової війни на території сучасної України та деяких інших країн. Згідно зі статистикою в ній загинуло близько 20% наших земляків.

🌿🌸День пам'яті був створений 2000 року
указом президента України Леонідом Кучмою. Цього дня вшановуються всі ті, хто загинув в результаті бойових дій на території нашої країни. Україна зазнала найбільших втрат за період Друглї світової війни, а тепер виборює право на незалежність у боротьбі з російськими окупантами.
🙏Вічна пам’ять усім загиблим за нашу свободу!